Elazığ yağışlı sistemlerin etkisi altına giriyor

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ'ın 16 Aralık Perşembe günü yağışlı sistemlerin etkisi altına gireceğini, yağışların 22 Aralık tarihine kadar devam edeceğini duyurdu.

PAYLAŞ

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ'ın 16 Aralık Perşembe günü yağışlı sistemlerin etkisi altına gireceğini, yağışların 22 Aralık tarihine kadar devam edeceğini duyurdu. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, yağışlı havaya karşı vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı. 

Meteoroloji 13 Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Bölgemiz genelinde yarın (16.12.2021 Perşembe) öğle saatlerinden itibaren yağışlı sistemlerin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Önümüzdeki hafta ortasına kadar (22 Aralık 2021 Çarşamba) aralıklarla görülecek olan yağışların, bölge genelinde yer yer kuvvetli olması,Yağışların genellikle yağmur ve karlakarışık yağmur, yüksek kar şeklinde olması beklenmektedir. Rüzgarların güneyli yönlerinden hafif, zaman zaman orta, Elazığ ve Malatya’nın güneyi Adıyaman’ın kuzey kesimleri, Tunceli ve Bingöl İl genelinde yer yer kuvvetlice esmesi, Sıcaklıkların mevsim normalleri civarıda seyretmesi tahmin ediliyor. Oluşması Muhtemel Riskler: Ulaşımda aksamalar,ani taşkın, sel ve su baskını gibi olaylara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından gerek görüldükçe hazırlanacak olan anlık meteorolojik uyarıların takibini yaparak, oluşması muhtemel risklere karşı can ve mal emniyeti açısından dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir." denildi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN