Ekonomi

Elazığ TSO Başkanı Arslan'dan noter açıklaması Elazığ TSO Başkanı Arslan'dan noter açıklaması
Biyogaz Enerji Üretim Tesisi Tam Gaz Biyogaz Enerji Üretim Tesisi Tam Gaz
Kamu alacaklarına yeni yapılandırma Kamu alacaklarına yeni yapılandırma
TOBB Nefes Kredisi 2021 Başvuruları Başladı TOBB Nefes Kredisi 2021 Başvuruları Başladı
Başkan Arslan: Elazığ'a güzel bir kazanım sağlayacağız Başkan Arslan: Elazığ'a güzel bir kazanım sağlayacağız
Nefes Kredisi detayları belli oldu Nefes Kredisi detayları belli oldu
Başkan Ulaş'tan desteklerden faydalanacak esnaflara uyarı Başkan Ulaş'tan desteklerden faydalanacak esnaflara uyarı
Genç girişimci, devletin desteğiyle 14 milyonluk yatırım yaptı Genç girişimci, devletin desteğiyle 14 milyonluk yatırım yaptı
Elazığ Belediyesi,  GES ile 1 milyon 800 bin kilowat elektrik üretecek Elazığ Belediyesi, GES ile 1 milyon 800 bin kilowat elektrik üretecek
Elazığ'da üreticilere bamya tohumu dağıtıldı Elazığ'da üreticilere bamya tohumu dağıtıldı
Elazığ TSO Başkanı Arslan:' KSÖ'nün 3 ay daha devam etmesi  doğru ve yerinde bir karardır' Elazığ TSO Başkanı Arslan:' KSÖ'nün 3 ay daha devam etmesi doğru ve yerinde bir karardır'
Elazığ'dan,170 milyon liralık 66 projenin başvurusu yapıldı Elazığ'dan,170 milyon liralık 66 projenin başvurusu yapıldı
Vali Erkaya Yırık:'Besi OSB, bölgenin tam bir entegre üretim merkezi haline gelmesine vesile olacak' Vali Erkaya Yırık:'Besi OSB, bölgenin tam bir entegre üretim merkezi haline gelmesine vesile olacak'
Elazığ'ın beyaz altını, Ramazan geldi üretimi de tüketimi de 10 kat arttı Elazığ'ın beyaz altını, Ramazan geldi üretimi de tüketimi de 10 kat arttı
Arslan:'Elazığ toparlanmayı çok hızlı bir şekilde sağladı' Arslan:'Elazığ toparlanmayı çok hızlı bir şekilde sağladı'
Pandemi ile durgunluk yaşayan kapalı çarşı, Ramazan'la hareketlendi Pandemi ile durgunluk yaşayan kapalı çarşı, Ramazan'la hareketlendi
Keban Barajı Su Ürünleri Balık Üretim İstasyonu, devredildi Keban Barajı Su Ürünleri Balık Üretim İstasyonu, devredildi
Devlet desteği ile çiftlik kurdu, yılda 300 bin TL kazanmaya başladı Devlet desteği ile çiftlik kurdu, yılda 300 bin TL kazanmaya başladı
Vali Erkaya Yırık,'14 yeni iş alanı tesis edilecek,3 bin kişiye istihdam sağlayacak' Vali Erkaya Yırık,'14 yeni iş alanı tesis edilecek,3 bin kişiye istihdam sağlayacak'
Elazığ'ın turizm potansiyeline destek, 3 projenin imzaları atıldı Elazığ'ın turizm potansiyeline destek, 3 projenin imzaları atıldı
Ekonomi Haberleri

Elazığ TSO Başkanı Arslan'dan noter açıklaması

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ'a 5. Noter açılması ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Biyogaz Enerji Üretim Tesisi Tam Gaz

Elazığ tarıma dayalı besi İhtisas OSB Yerleşkesi içerisinde inşaat çalışmaları devam eden Biyogaz Enerji Üretim Tesisinde çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.

Kamu alacaklarına yeni yapılandırma

Bazı alacakların yapılandırılmasına ilişkin kanun teklifi Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. 30 Nisan 2021 itibarıyla kesinleşmiş, vergi, harç ve SGK prim borçları ile cezalar yeniden yapılandırılacak.

TOBB Nefes Kredisi 2021 Başvuruları Başladı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere geçtiğimiz dönemlerde odalarımız/borsalarımızın değerli katkıları ile başarıyla gerçekleştirilen Nefes Kredisi projesi tekrar başlatıldı.

Başkan Arslan: Elazığ'a güzel bir kazanım sağlayacağız

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB heyeti ile Kırgızistan'a giderek Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov başta olmak üzere bir dizi üst düzey ziyaretler gerçekleştiren Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslanda Kırgızistan ziyaretiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Nefes Kredisi detayları belli oldu

2021 Nefes Kredisinin, 10 Bankanın katılımı ile TOBB ve KGF işbirliğinde 1 Haziran 2021 itibarı ile uygulamaya alınacağı açıklandı

Başkan Ulaş'tan desteklerden faydalanacak esnaflara uyarı

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, son açıklanan 'Esnafa Hibe Destek Paketi' konusunda bilgi kirliliği olduğunu belirterek, Bakanlığın belirttiği ana faaliyet kodları tutan tüm esnafların destekten faydalanacağını söyledi.

Genç girişimci, devletin desteğiyle 14 milyonluk yatırım yaptı

Elazığ'da sanat tarihi mezunu olan ancak baba mesleğini küçük bir işletmede sürdüren Şuayip Çıkaray, TKDK'dan aldığı 6 milyon 200 bin TL'lik hibe desteğiyle 14 milyon liralık son teknoloji modern bir tesis kurdu, üretime geçti. Şu anda 30 ton süt işleyip 15 kişiye istihdam sağlayan genç girişimci, ilerleyen sürede üretimi 60 tona çıkarıp istihdamı da 50'ye yükseltmeyi hedefliyor.

Elazığ Belediyesi, GES ile 1 milyon 800 bin kilowat elektrik üretecek

Elazığ Belediyesi tarafından yaptırılarak son aşamasına getirilen Güneş Enerji Santrali (GES) ile yılda 1 milyon 800 bin kilowat elektriğin üretilerek ekonomik kazanç sağlanmasının hedeflendiği aktarıldı.

Elazığ'da üreticilere bamya tohumu dağıtıldı

Elazığ'da üreticilere bamya tohumu dağıtıldı.

Elazığ TSO Başkanı Arslan:' KSÖ'nün 3 ay daha devam etmesi doğru ve yerinde bir karardır'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Kısa Çalışma Ödeneğinin (KSÖ) 3 ay daha devam ettirilmesinin doğru ve yerinde bir karar olduğunu belirtti.

Elazığ'dan,170 milyon liralık 66 projenin başvurusu yapıldı

Elazığ'dan Tarım ve Kırsal kalkınmayı Destekleme Kurumu'na (TKDK) yatırım tutarı yaklaşık 170 milyon lira olan 66 projenin başvurusu yapıldığı bildirildi.

Vali Erkaya Yırık:'Besi OSB, bölgenin tam bir entegre üretim merkezi haline gelmesine vesile olacak'

Kurulum ve altyapı çalışmaları devam eden Elazığ Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin (Besi OSB) tamamlanması ile birlikte sektörüne değer katacağını belirten Vali Erkaya Yırık,Besi OSB'nin bölgenin tam bir entegre üretim merkezi haline gelmesine vesile olacağını aktardı.

Elazığ'ın beyaz altını, Ramazan geldi üretimi de tüketimi de 10 kat arttı

Elazığ'da her Ramazan ayında olduğu gibi bu yılda kentin beyaz altını olarak dillendirilen badem şekerinde üretim de tüketim de 10 kat arttı.

Arslan:'Elazığ toparlanmayı çok hızlı bir şekilde sağladı'

Elazığ depremi ve tüm dünyayı saran Koronavirüs (Covid-19) sürecine rağmen şehrin kendi iç dinamikleriyle toparlanmayı çok hızlı bir şekilde sağladığını belirten Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, 2020 yılı tablosunu geride bırakarak bir çok alanda 2019 yılının da üzerine çıkıldığını aktardı.

Pandemi ile durgunluk yaşayan kapalı çarşı, Ramazan'la hareketlendi

Elazığ'da Koronavirüs (Covid-19) pandemisiyle geçmişe nazaran durgunluk yaşayan tarihi kapalı çarşı Ramazan ayı nedeniyle hareketlenerek, yoğunluk başladı.

Keban Barajı Su Ürünleri Balık Üretim İstasyonu, devredildi

Keban Barajı Su Ürünleri Balık Üretim İstasyonu, İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne devredildi.

Devlet desteği ile çiftlik kurdu, yılda 300 bin TL kazanmaya başladı

Elazığ'da 3 çocuk babası Halit Ayhan, devletten aldığı yüzde 65 hibe desteği ile tavuk çiftliği kurdu. Yılda 600 ton et üreten Ayhan ortalama 300 bin TL kazanarak ciddi bir gelir elde etmeye başladı.

Vali Erkaya Yırık,'14 yeni iş alanı tesis edilecek,3 bin kişiye istihdam sağlayacak'

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Tekstil-Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi projesi kapsamında 14 yeni iş alanı tesis edileceğini belirten Vali Erkaya Yırık, bu sayede 3 bin kişiye istihdam sağlanacağını söyledi.

Toplam 365 haber.