İki kız kardeş Elazığ'da şifa buldu

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği, yaptığı başarılı operasyonlar ile hastalara hizmet vermeye devam ediyor.

PAYLAŞ

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği, yaptığı başarılı operasyonlar ile hastalara hizmet vermeye devam ediyor.

Solunum yollarına basıç yapan dev guatr nedeniyle nefes almakta güçlük çektiği saptanan 69 ve 72 yaşlarındaki iki kız kardeş, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Genel Cerrahi kliniği hekimlerinden Op. Dr. Abdullah Kut tarafından ameliyat edildi. 72 yaşındaki hastanın daha önce olduğu ameliyatlar sonucunda sağ taraf ses tellerini çalıştıran sinirin hasarlı olması nedeniyle ameliyat yüksek risk altında sinir monitorizasyonu eşliğinde yapıldı. Sol taraf ses telleri korunan hasta ameliyat sonrası yoğun bakım ve trakeostomi ihtiyacı olmadan serviste takibe alındı.  Aynı ailede benzer sıkıntıları olan iki hasta yapılan operasyon sonrasında yeniden rahat yemek yemeye başladı. 

Cerrahi Onkoloji Uzmanı Dr. Azmi Lale, Cerrahi Onkoloji Uzmanı Dr. Remzi Kurt ve Genel Cerrahi Uzmanı Ahmet Aslan tarafından 93 yaşında çekum (kalın bağırsak başlangıcı) yerleşimli yaklaşık 10 cm çapında kitlesi olan hasta opere edildi. Yandaş hastalıkları, daha önce geçirilmiş karın cerrahisi ve buna bağlı karın içinde yaygın yapışıklıkları olmasına rağmen onkolojik cerrahi prensiplerine uygun bir cerrahi yaklaşımla laparoskopik (kapalı) kanser ameliyatı başarı ile gerçekleştirildi. Hasta 2. gün ağızdan beslenmesine başladı, 5. gün taburculuk aşamasına geldi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN