Milletvekili Gürsel Erol, kanser olduğunu açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Kanal 23'te yayınlanan Ayrıntı programında kanser hastalığına yakalandığını açıkladı.

PAYLAŞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Kanal 23’te yayınlanan Ayrıntı programında kanser hastalığına yakalandığını açıkladı.

Yapılan kontroller sonucunda porstat kanseri teşisi konulduğunu söyleyen Milletvekili Gürsel Erol; “Bir prostat kanseri teşisi konuldu. Sevindirici olan başlangıç noktasında olması. 15 Ocak’ta bir ameliyat geçireceğim arkasından bir istirahat sürecimiz olacak. Allah yardımcımız olsun. Bütün hemşehrilerimin hayır dualarını istiyorum. Sonuçta bu bir ameliyat riskleri vardır elbette ama ben hep benim üzerimdeki duaya inanmışımdır. En kısa zamanda tekrar Elazığ’a gelerek kaldığımız yerden devam edeceğiz. Tabi ki doğal olarak insan üzülüyor. Bizim de ailemiz var çocuklarımız var. Onlarında psikolojisini düşünüyoruz etkileniyorsunuz. İnsan çoğu zaman kendi hayatından çok çocuklarının hayatını daha çok önemsiyor.” dedi.

GÖZ YAŞLARIN TUTAMADI

Hastalığının ailesine etkisi hakkında konuşan Milletvekili Gürsel Erol, "Kızım 5 yaşında tabi onun daha benimle yaşayacağı güzel günleri olmalı." diyerek göz yaşlarına hakim olamadı.

Erol; “Çocuklar söz konusu olunca akan sular duruyor. Küçük bir kızım var bir baba olarak en büyük kaygım o. Her babanın yaşayacağı duyguları yaşamamak mümkün değil. İnşallah bunu da atlatacağız. Ben Tunceli Milletvekiliyken de bir rahatsızlık geçirdim tiroid kanseriydim. Yine erken teşhis konulmuştu onun neticesinde bir sorunda yaşamadık. Bunda da sağ olsun doktorlarımız erken teşis koydular.” İfadelerini kullandı.

CHP İL BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA
CHP Elazığ İl Başkanlığı, milletvekili Erol'un hastalığına ilişkin açıklama yaptı. 

Açıklamada, "CHP Elazığ Milletvekilimiz Sayın Gürsel Erol’a yapılan tetkikler sonucu prostat kanseri teşhisi konulmuştur. Bu neticede, bir operasyon geçirecek olan vekilimizin ameliyat sonrasında da bir süre tedavisine devam edilecektir. Siyasetçilerin öncelikli sorumluluklarının seçmenlerine karşı olduğundan hareketle, vekilimizin sağlığı ile ilgili süreç şeffaflıkla yürütülecektir. Sayın Erol’un tedavi süreci sonrasında hemşehrilerimiz ile bir arada olacağını, Elazığımız’ın sorunlarına çözüm arayacağını saygılarımızla Elazığ kamuoyunun bilgilerine arz ederiz."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN